کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان
دوشنبه دهم فروردین ۱۳۹۴

قانون لغو مالكيت اراضي موات شهري و كيفيت عمران آن
-آیین نامه قانون لغو مالكيت اراضي موات شهري و كيفيت عمران آن
-اصلاح آیین نامه قانون لغو مالكيت اراضي موات شهري و كيفيت عمران آن

قانون لغو مالكيت اراضي موات شهري و كيفيت عمران آن

مصوب ۱۳۵۸/۴/۵
مقدمه - از آن جا كه طبق موازين اسلام زمين موات ملك كسي شناخته نميشود در اختيار دولت اسلامي است و اسناد مالكيتي كه در رژيم سابقنسبت به زمينهاي موات در داخل محدوده شهري يا خارج آن صادر شده بر خلاف موازين اسلام و مصلحت مردم بوده است. قانون لغو مالكيت اراضيموات شهري و كيفيت عمران آن به شرح زير تصويب ميشود:
قانون لغو مالكيت اراضي موات شهري و كيفيت عمران آن
مصوب ۱۳۵۸/۴/۵

. ادامه مطالب


برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۵ قبل از ظهر |
دوشنبه دهم فروردین ۱۳۹۴
نکات کلیدی قراردادهای مشارکت در ساخت که باید بدانیم مدیریت سایت دوشنبه 17 تیر 1392 بایگانی مطالب نکات کلیدی قراردادهای مشارکت در ساخت که باید بدانیم جنوبی یا شمالی بودن ساختمان مدیریت سایت دوشنبه 17 تیر 1392 بایگانی مطالب خانه‌هاي شمالي امن‌ترند در شهرهاي بزرگ براي نورگيري بهتر جهت شمالي، جنوبي بهتر است و اين به عنوان يك امتياز محسوب مي‌شود ولي شناخت ويژگي‌هاي نورهاي جبهه‌هاي گوناگون مي‌تواند در تعيين جهت‌گيري، بسته به نظر طراحي تغيير كند. نور جنوب در نيمكره شمالي زمين جهت اصلي نورگيري است چرا كه خورشيد براي اين قسمت همواره از طرف جنوب مي‌تابد، بنابراين انرژي گرمايي و نوراني زيادي دارد. نور شرق و غرب نورهايي هستند كه تنها ساعات محدودي از روز درك مي‌شوند. نور شرق به هنگام صبح با انرژي گرمايي كم و روشنايي متوسط بوده و نور غرب كه به اصطلاح نور تيزي است، چشم را اذيت مي‌كند. درباره نور شمال بايد گفت اين نور از انعكاس خورشيد روي سطوح ديگر درك مي‌شود زيرا هرگز خورشيد متمايل به شمال نمي‌شود و نوري انعكاسي است. به همين علت، انرژي نوراني و گرمايي متعادلي دارد. با اين تفاسير، براي مثال بهتر است آشپزخانه سمت نور شمال باشد. البته قرارگيري فضاها بر اين اساس حكم نيست بلكه پيشنهاد است و طراحي مي‌تواند به گونه‌اي باشد كه نور غرب نيز نوري مناسب باشد وقتي براي خريد خانه مي‌رويد، بعضي از خانه‌ها شمالي هستند و بعضي جنوبي. خانه‌هايي که در هنگام ورود ابتدا به حياط وارد مي‌شويد و بعد بعه داخل ساختمان راه پيدا مي‌کنيد به اصطلاح شمالي گفته مي‌شوند و خانه‌هايي که بلافاصله وارد ساختمان و راه‌پله‌ها مي‌شويد و اغلب حياط در پشت خانه است، در اصطلاح جنوبي هستند قديمي‌ترها و مسن‌ترها خانه‌هاي شمالي را بيشتر دوست دارند و وقتي براي خريد خانه مراجعه مي‌کنند به ما مي‌گويند شمالي باشد. علت اين انتخاب از دو جنبه قابل طرح است. يکي اينکه نور بيشتري به خصوص در آشپزخانه و پذيرايي دارند و ديگري که اهميت آن بيشتر است امنيت خانه هاي شمالي است. اين خانه‌ها به خاطر ديدي خوبي که ساکنان آن به حياط و ورودي دارند از دزدي در امان هستند و اغلب جرم و جنايت در اين خانه‌ها کمتر از خانه‌هاي جنوبي است
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۳ قبل از ظهر |
دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳

افراز اموال مشاع
مال مشاع به مالی گفته می­شود که بیش از یک مالک دارد و مالکیت هر یک به نحو اشاعه می­باشد ، یعنی هر مالک در جزء جزء کل ملک حق تصرف دارد.اشاعه در مالکیت در مواردی بدون اراده افراد و گاه با اراده آنها به وجود می­آید . در حالت اول اراده ی دو نفر یا بیشتر عاملی است بر ایجاد حالت اشاعه. حالت دوم قهری است که از مصادیق بارز آن ارث است، آنچه که به عنوان ماترک از متوفی باقی می ماند، اگر اموال غیر منقول هم جزء ماترک باشد، آن مال در مالکیت ورثه منتقل شده است و ورثه به صورت مشاع از آن بهره برداری می کنند.[1] از مالکیت مشاعی همواره به عنوان یک عیب نام برده می­شود. اینجاست که بحث تقسیم اموال مشاع پیش می­آید و اجتماع حقوق مالکان متعدد در شیء واحد از میان رفته و مالکیت مشاعی آنها به مالکیت افرازی و اختصاصی تبدیل می­شود.
افراز به معنی جدا کردن چیزی از چیز دیگر و در واقع تفکیک سهم هر یک از شرکاء ملک می­باشد که یا از طریق تراضی بین شرکاء و یا تقسیم اجباری توسط دادگاه انجام می­شود.افراز استقلال بخشیدن به مالکیت مشترک از طریق اعطای هر بخش از مال مشترک به یکی از شرکا است.[2]
شرکا می­توانند با تراضی وتوافق میان خود تقسیم را به نحوی که می­خواهند انجام بدهند و اگر توافق حاصل نشود، متقاضی تقسیم می­تواند اجبار شرکا را به انجام تقسیم بخواهد.پس هر شریک می­تواند هر وقت بخواهد تقاضای تقسیم مال مشترک را بنماید ، مگر در مواردی که تقسیم به موجب آن قانون ممنوع یا شرکاء به وجه ملزمی ، مستلزم بر عدم تقسیم شده باشند.[3]
 
مرجع صالح برای رسیدگی به دعوای افراز
در حال حاضر، دو مرجع در رسیدگی به درخواست افراز صلاحیت دارند: محاکم دادگستری و ادارات ثبت. ادارات ثبت صرفاً در زمانی صلاحیت رسیدگی به این درخواست را دارند که عملیات ثبتی خاتمه پیدا کرده باشد. بنابراین :
1 - هر زمان که عملیات ثبتی خاتمه پیدا نکرده باشد، مرجع صالح برای رسیدگی به درخواست افراز،‌ دادگاه های عمومی حقوقی محل هست. زمانی جریان ثبتی یک ملک خاتمه­یافته تلقی می­شود که یا ملک دارای سند مالکیت بوده و در دفتر املاک به ثبت رسیده باشد یا هر چند نسبت به آن سند مالکیت صادر نشده اما درخواست مربوطه به ثبت رسیده ، آگهی نوبتی و تحدیدی آن به طور صحیح منتشر و تحدید حدود قانونی صورت گرفته و در مهلت واخواهی نیز مورد اعتراض واقع نشده و ملک قابل ثبت در دفتر املاک باشد . ممکن است این پرسش مطرح شود که اگر نسبت به قسمتی از محل ملک مشاع سند مالکیت صادر شده اما قسمت باقی مانده فاقد سند مالکیت بوده و اساساً درخواست ثبت نسبت به آن صورت نگرفته باشد آیا اداره ثبت محل مجاز به افراز چنین ملکی خواهد بود یا خیر؟ در پاسخ باید گفت مراد مقنن از ختم جریان ثبتی کل ملک مشاع است نه قسمتی از آن .
2 -  مطلب دوم در صلاحیت محاکم، جایی است که بین مالکین محجور یا غایبی باشد. صغار، مجانین و سفها، اینها اشخاص محجور هستند و غایب مفقودالاثر در قانون مدنی تعریف شده است. اگر بین مالکین غایبی یا محجوری وجود داشته باشد ولو عملیات ثبتی خاتمه پیدا کرده باشد، رسیدگی به این درخواست در صلاحیت ذاتی دادگاه است.
3 - اگر درصدی از ملک مشاعی ولو 1% ولو 5/0%  از یک پلاک مشاعی مجهول المالک باشد، اینجا هم افرازش در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی است. اما مجهول المالک چیست؟ استحضار داشته باشید مجهول المالک ثبتی با مجهول المالک حقوق مدنی تفاوت دارد. در مجهول المالک ثبتی معنا و مفهوم این است که مالک درخواست ثبت نکرده است، مالکش مشخص و معلوم است ولی نیامده درخواست ثبت بکند. این را می گویند مجهول المالک؛ اما در حقوق مدنی اینگونه نیست، در حقوق مدنی مالک مشخص نیست و معلوم نیست که چه کسی مالک است. 
.

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۸:۹ قبل از ظهر |
دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳

حق سرقفلی و کسب و پیشه

 حق سرقفلی در قوانین سال 56 و 76 ایران ماهیتی متفاوت دارد برمبنای قانون موجر و مستاجر سال 56 عقد اجاره اماکن تجاری به انقضای مدت خاتمه نیافته و موجر تنها در برخی موارد حق تخلیه را دارا است اما در قانون سال 76سرقفلی با پرداخت مبلغی جهت تمدید متمادی قرارداد اجاره بر طبق شرایط گذاشته شده است و در این قانون مستاجر می تواند جهت اسقاط حقوق خود و تخلیه پیش از انقضای قرارداد مبلغی تحت عنوان سرقفلی، از موجر اخذ کند. متن قانون موجر و مستاجر سال 76 از کتاب تحریرالوسیله امام ( ره ) اخذ شده است و به حق کسب و پیشه در شرع اسلام حرام است اما از سال 1322 تا 76 هر جا کلمه سرقفلی بکار رفته منظور حق کسب و پیشه بوده است در حالی که مشروعیت آن مورد بحث است اما حق سرقفلی همیشه مجاز بوده است در سال 76 در قانون روابط موجر و مستاجر به تصویب رسید که اخذ سرقفلی در مواردی که در قانون مزبور آمده جایز است اما مطالبه هر وجهی غیر از سرقفلی ممنوع است بنابراین از سال 76 اخذ سرقفلی در هرگونه قرارداد اجاره ای که منعقد شود جایز است ولی حق کسب و پیشه به مستاجر تعلق نمی گیرد.

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۷:۵۶ قبل از ظهر |
دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۷:۳۶ قبل از ظهر |
دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۳
نقشه ویلای دوبلکس سه خوابه

مشخصات نقشه ها :

ویلای دوبلکس ۳ خوابه

مساحت : ۱۱۰

پلان : پلان طبقه همکف ، اول و دوم + پلان محوطه سازی

مقاطع : دارای ۱ مقطع A-A که از پله عبور کرده است.

نما ها : دو نمای شمالی و جنوبی

 

 

دانلود پلان

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۳۱ بعد از ظهر |
دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۳
برنامه محاسبه ظرفیت باربری به روش هانسن

برنامه ای برای محاسبه ظرفیت باربری خاک به شیوه هانسن.

امکانات برنامه :

·         نمایش همه مقادیر ضرایب عمق و بار و شکل و …

·         اگه شالوده تحت لنگر خروج از مرکزیت قرار داشته باشه مقدار آن را حساب می کند

·         قابلیت ذخیره نتایج در فایل txt

·         زبان فارسی

·         ظاهر زیبا و کاربرپسند

·         دانلود رایگان

تصاویری از محیط برنامه :

 

 

 

دانلود برنامه

رمز : www.i-civil.blogfa.com

منبع : www.i-civil.blogfa.com

 

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۲۷ بعد از ظهر |
دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۳
 
دانلود بیش ۱۰۰ پلان معماری به همراه تمامی جزئیات عمرانی

دانلود پارت اول

دانلود پارت دوم

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۲۴ بعد از ظهر |
یکشنبه چهارم آبان ۱۳۹۳
دانلو لینک

 

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۷:۲۸ بعد از ظهر |
یکشنبه چهارم آبان ۱۳۹۳
 

دانلود1

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۷:۲۶ بعد از ظهر |
جمعه دوم خرداد ۱۳۹۳
 

مجموعه نمونه اسکیس و راندو

  منبع : معماران جوان

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۲:۴ بعد از ظهر |
جمعه دوم خرداد ۱۳۹۳
 

پلان و ضوابط ساخت مسجد

نقل قول :

مسجد یکی از موضوعاتی است که معمولا برای طرح های یک روزه مورد استفاده هستش .

طراحی مسجد ضوابط و مقررات خاصی داره و برای طراحی اون باید معماری اسلامیمون خوب باشه تا بتونم مسجد رو طراحی کنیم.

در لینک زیر می تونید۲۲ پلان مسجد و مطالعات ساخت مسجد رو دانلود کنید.

مطالعات مسجد

در فرمت فشرده (rar)

لینک دانلود :

http://www.4shared.com/file/kcBgunip/masjed.html

برای دانلود بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 

پلان 1 پلان 2
پلان 3 پلان 4
پلان 5 پلان 6
پلان 7 پلان 8
پلان 9 پلان 10
پلان 11 پلان 12
پلان 13 پلان 14
پلان 15 پلان 16
پلان 17 پلان 18
پلان 19 پلان 20
پلان 21 پلان
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۲:۳ بعد از ظهر |
دوشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۲

تغییرات ایجادشده درمبحث 9 مقررات ملی ساختمان
فصل 9-3- مصالح واجزای بتن:کلیه جداول مربوط به مشخصات فیزیکی ومکانیکی سنگدانه ها ازاین فصل حذف وبه فصل 9-10 مبحث جدید باعنوان ارزیابی وکنترل کیفیت وبازرسی بتن ومصالح مصرفی اضافه شده است.

فصل 9-4 - میلگردهای مصرفی :اضافه شدن مبحث میلگردهای کامپوزیتی (بند9-4-2)

فصل9-5 - مقاومت بتن :فصل استانداردهای مشخصات و آزمایش ها (فصل 9-5 مبحث قدیم)درمبحث جدید حذف شده است.فصل9-6 باعنوان کیفیت بتن ازمبحث قدیم تبدیل به فصل 9-5 باعنوان مقاومت بتن در مبحث جدیدشده.قسمت پایایی بتن نیز به فصل 9-6 مبحث جدید انتقال یافته.ضوابط مربوط به پذیرش بتن درمبحث قدیم به فصل 9-10 مبحث جدید انتقال یافته است.درفصل9-5 مبحث جدیدروش تعیین انحراف استاندارد درمقاومت فشاری بتن تغییر کرده .(بند 9-5-3-4 مبحث جدید)


فصل 9-6 -پایایی(دوام)بتن ومیلگردهای مصرفی:تغییرجداول مقادیرمجاز یون های کلریدوسولفات (جداول9-6-1تا9-6-3 مبحث جدید)-اضافه شدن بند9-6-5 درمبحث جدید با عنوان تخمین عمرمفید ساختمان های بتن مسلح
درجدول 9-6-6 مبحث جدید مربوطبه مقادیر حداقل ضخامت پوشش بتن روی میلگردها. شرایط محیطی ملایم حذف شده است.


فصل9-7- اجرای بتن:.بند9-7-5 مبحث قدیم تبدیل به بند9-7-6 مبحث جدید با عنوان پرداخت سطح بتن با تغییرات کلی شده است(شامل افزایش بندهای مراحل پرداخت سطح.جنس ابزاروزمان توقف عملیات پرداخت و....).تغییر بند9-7-6-3 مبحث قدیم به بند9-7-7 با عنوان عمل آوری.حذف بند 9-7-7مبحث قدیم وانتقال همراه باتغییرات به فصل 9-8 مبحث جدید با عنوان اجرای بتن در شرایط غیر متعارف
فصل 9-8- اجرای بتن درشرایط غیرمتعارف: اضافه شدن بند9-8-6 بتن های پاشیدنی(شاتکریت)


فصل 9-9- بتن های ویژه:اضافه شدن این فصل به مبحث قدیم شامل مباحث مربوط به انواع بتن ها شامل بتن الیافی.بتن خودمتراکم.بتن پلیمری.بتنهای سنگین وسبک
فصل 9-9 مبحث قدیم با عنوان ضوابط قالب بندی به فصل 9-12 مبحث جدید انتقال یافته است.


فصل 9-13- اصول تحلیل وطراحی:-بند9-13-7-1 تغییر مدول الاستیسیته بتن(بند9-10-7-1 مبحث قدیم) بند9-13-7-4تغییر ضریب پواسون (بند9-10-7-4 مبحث قدیم)اضافه شدن بند9-13-7-8 مبحث جدید برای ضریب ƛ دربتن سبک.تغییر ضریب ترک خوردگی دیوار از35/ به 5/ مطابق بند 9-13-8-4 مبحث جدید(بند9-10-8-4 مبحث قدیم).تغییر درترکیبات بارگذاری درحالت حدی نهایی درجدول 9-13-2 مبحث جدید(جدول 9-10-1 مبحث قدیم)


فصل 9-14 - خمش وبارهای محوری.-بند9-14-3-1 تغییردرفرضیات طراحی تیر عمیق (بند9-11-3-1 مبحث قدیم)

فصل 9-15- برش وپیچش:-بند9-15-6-3 تغییرحداقل مقدارآرماتوربرشی(Asmin) (بند9-12-6-3 مبحث قدیم)-بند 9-15-7 تغییر مقدار لنگرپیچشی ترک خوردگی(بند9-12-7 مبحث قدیم)-بند9-15-12-3 تغییر درقطر آرماتورعرضی(بند9-12-12-3 مبحث قدیم)-بند 9-15-14-2-6 تغییردرمقدار برش مقاوم تیرهای عمیق(بند9-12-14-2-6 مبحث قدیم)


فصل 9-17- تغییرشکل وترک خوردگی :بند 9-17-3-1-5 تغییر درآرماتورگونه (بند9-14-3-1-5 قدیم)-بند9-17-3-2 تغییر درمحاسبه عرض ترک خوردگی(9-14-3-2 قدیم)


فصل 9-18- طراحی دال:بند 9-18-4-1-2 تغییردرآرماتور حرارت وجمع شدگی دال(بند9-15-4-1-2 قدیم)


فصل 9-21- مهارووصله آرماتور:بند9-21-2-2 تغییردرقلاب باخم نیم دایره(بند9-18-2-2 قدیم)


فصل 9-22- ضوابط ویژه طراحی دربرابرآتش سوزی:بند9-22-3 تغییر در اثرتغییرات درجه حرارت برمقاومت مصالح مصرفی(بند9-19-3 قدیم)


فصل 9-23- ضوابط ویژه برای طراحی دربرابرزلزله:بند 9-23-3-1-2-2 تغییر درمقادیر مقاومت خمشی (بند9-20-3-1-2-2 قدیم)-بند 9-23-3-1-2-5 تغییرقطرخاموت(بند9-20-3-1-2-5 قدیم)-بند9-23-3-2-2-1 تغییر درمقدارآرماتورستون ها درخارج ازمحل وصله ها(بند9-20-3-2-2-1 قدیم)-بند9-23-3-2-2-4 تغییر فواصل خاموت ها(بند بند9-20-3-2-2-4 قدیم)


فصل 9-24- طرح ومحاسبه قطعات بتن پیش تنیده: اضافه شدن این فصل به مباحث قدیم


[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۰:۱۶ قبل از ظهر |
جمعه سیزدهم دی ۱۳۹۲

اگه میخواهید ماشین حساب Casio ClassPad 330 را در کامپیوتر خود داشته باشید، این مطلب رو از دست ندید! البته این شبیه ساز، فقط روی ویندوز XP نصب و اجرا میشه! 


 برای دانلود ادامه مطلب را ببینید…


دانلود برنامه

منبع : 30vil

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۴۹ بعد از ظهر |
جمعه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۲

بروز رسانی  و دانلود رایگان نرم افزار های ویژه کارشناسان رسمی دادگستری

برای آندروید ، اپل ، جوملا ، جاوا ، ویندوز

در ضمن شما میتوانید از لینک زیر نرم افزار ویژه خدمات مهندسی را دانلود نمائید

*******************************************************

*******************************************************

برای دانلود روی تصاویر کلیک نمائید و یا با کلیک راست گزینه روی تصویر

Save Link as ویا Save Target as

را انتخاب نمائید

ردیف نسخه -------------------------عنوان------------------------------- ----- سیستم عامل------
1

نسخه 2.00

جدید

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

برای ارزیابی و تعیین قیمت بر اساس

تعرفه جدید حق الزحمه سال 1392

کارشناسان رسمی دادگستری

تلفن همراه با سیستم عامل آندروید

1.0

نسخه 2.00

جدید

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

برای ارزیابی و تعیین قیمت بر اساس

تعرفه جدید حق الزحمه سال 1392

کارشناسان رسمی دادگستری

کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل ویندوز، کلیه ورژن ها


1.1

نسخه 1.10

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

برای ارزیابی و تعیین قیمت بر اساس تعرفه سال 89

تلفن همراه با سیستم عامل آندروید

دانلود : حجم فایل KB  921  زمان 27 ثانیه

1.2

نسخه 1.00

جدید

 

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه

حق الوکاله وکیل دادگستری

فوق العاده کاربردی

تلفن همراه با سیستم عامل آندروید

دانلود : حجم فایل MB  2.3  زمان 60 ثانیهدر صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
1.3

نسخه 1.00

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه

خسارت تاخیر تادیه

تلفن همراه با سیستم عامل آندروید

دانلود : حجم فایل KB  723  زمان 20 ثانیهدر صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
1.4

نسخه 1.10

جدید

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

برای تعیین اجاره بهاء و اجور گذشته

تلفن همراه با سیستم عامل آندروید

دانلود : حجم فایل KB  823  زمان 23 ثانیهدر صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
2 نسخه 1.00

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

تلفن همراه با سیستم عامل آی او اس

دانلود : حجم فایل MB  7.00  زمان 60 ثانیه

apple


در صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
3 نسخه 1.00

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل ویندوز، کلیه ورژن ها

دانلود : حجم فایل MB  1.75  زمان 35 ثانیه

windows 8


در صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
4 نسخه 1.5.5

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

وب سایتها با سیستم مدیریت محتوی جوملا

دانلود : حجم فایل KB  87.6  زمان 3 ثانیه

joomla


در صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
5 نسخه 1.00

دانلود رایگان

نرم افزار محاسبه دستمزد و حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری

تلفن همراه با زبان برنامه نویسی جاوا

دانلود : حجم فایل MB  1.37  زمان 28 ثانیه

java


در صورت عدم امکان دانلود با لینک اصلی ایمیل ارسال نمائید
توضیح:

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۹:۳۲ بعد از ظهر |
پنجشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۲

اقدامات ایمنی  و نوشتاری توسط دستگاه نظارت بعد از گود برداری  وبرداشتن سازه نگهبان :

19- زمان برداشت سازه نگهبان از مواردی است که برخی از مالکان و مجریان از این موضوع غافل هستند و همین غفلت موجب گردیده است تا ساختمانهای مختلفی از ناحیه همسایگان دچار آسیب های جدی گردد چرا که شناخت ملک همسایه و نوع عملکرد آن باید مورد توجه واقع شود . توصیه میشود که قبل از برداشت سازه نگهبان پوشش در مقطع ستون ها و دیوار تا تراز زمین و اتصال آن به زمین ملک همسایه و همچنین پوشش مابین ستون ها و دیوار ملک همسایه برای ساختمانهایی که دارای بافت فرسوده و غیر قابل اطمینان هستند در زمان قبل از برداشت سازه نگهبان بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

یکی از روش های اجرای سازه نگهبان اجرای گود برداری با بیش  از 1.5 تا 2 متر فاصله از ملک مجاور و اجرای سازه اصلی و سپس اجرای سازه نگهبان با مهار از روبرو می باشد که در جای خودش به این مبحث خواهم مپرداخت

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۳:۴۸ بعد از ظهر |
پنجشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۲

قش و استراتژی دستگاه نظارت (ناظران سازمان نظام مهندسی)در فرایند احداث بناهای شهری بخش دوم

(گزیده ای از ضوابط حفاظتی در کار گاه های ساختمانی)

1- كليه پرتگاه ها و دهانه هاي باز در قسمت هاي  مختلف كارگاه ساختماني و محوطه آن كه احتمال خطر سقوط افراد را در بر دارند ، بايد تا زمان محصور شدن يا پوشيده شدن نهايي و يا نصب حفاظها ،پوشش ها و نرده هاي دائم و اصلي، بوسيله نرده ها يا پوششهاي موقت به طور محكم و مناسب حفاظت گردد.( ماده15 آيين نامه حفاظتي كارگاه هاي ساختماني)

2- كليه كارگران كارگاه هاي ساختماني بايد مجهز به وسايل حفاظت فردي متناسب با نوع كارباشند.( ماده23 آيين نامه حفاظتي كارگاه هاي ساختماني)

3- كليه رانندگان يا اپراتورهاي ماشين آلات وتجهيزات ساختماني بايد آموزشهاي لازم را در مورد نحوه كار با اين وسايل را طبق قوانين  و مقررات مربوطه فرا گرفته و داراي پروانه مهارت فني يا گواهي نامه ويژه ازمراجع ذيربط باشند. (ماده24 آيين نامه حفاظتي كارگاه هاي ساختماني)

۴-دستگاه هاي بالا بر ثابت از قبيل وينچ ها بايد بطور مطمئن در محل نصب خود مهار گرديده و وزنه هاي تعادل آنها متناسب با حداكثر ميزان حمل بار محاسبه و در نظر گرفته شود . (ماده32 آيين نامه حفاظتي كارگاه هاي ساختماني)


برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۳:۴۸ بعد از ظهر |
سه شنبه چهارم تیر ۱۳۹۲
برای دانلود 15 فهرست بهای سال 92 در فرمت Excel به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

دانلـــــــــــــــود

 

 

نقل قول از سايت عمران شريف افزار

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۹:۴۷ قبل از ظهر |
جمعه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲

دانلود مبحث 21 مقررات ملی ساختمان 

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۴:۵۰ بعد از ظهر |
دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲

 

یکی از مسائل مهم در دستگاه قضایی که جز مسائل غیر قابل انکار دستگاه قضا محسوب می شود اطاله دادرسی است. اطله دادرسی در تعریف به معنای طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در دادگاه ها و دادسراها و مراجع شبه قضایی است که سابقه ای دیرینه در دستگاه قضایی کشور دارد . باید توجه داشت که امر قضا و مسئله خطیر دادرسی و رسیدگی به پرونده ها از حساسیت فوق العاده برخواردار و در عین حال سخت و دشوار و بعضا پیچیده و بغرنج است و باید سرعت و تسهیل در آن با دقت و رعایت عدالت باشد. طولانی شدن زمان رسیدگی و دادرسی و احساس صعوبت و سختی های حاصل از آن همچنان ذهن همه کسانی را که بخواهند بنا بر ضرورت دادخواهی و اقامه دعوا نمایند مکدر و مشغول کرده و گلایه مندی از اطاله دادرسی در بین جامعه ملموس و غیر قابل انکار است. متاسفانه بعضی اوقات فرایند دادرسی آنقدر به درازا می کشد که اگر حکم صادره به نفع دادخواه هم صادر شده باشد دیگر کار از کار گذشته است و مصداق نوش دارو پس از مرگ سهراب است. اگر شوراهای حل اختلاف بخواهند نقش خود را در توسعه قضایی و قضازدایی تقویت کنند بایستی به امر دادرسی در شوراهای حل اختلاف توجه نمایند و فرایند دادرسی را کوتاه نموده به نحوی که نهایتا در مدت دو تا  سه ماه پرونده مختومه گردد تا ریشه اطاله دادرسی خشکانده شود.

 

چه عواملی در بروز اطاله دادرسی نقش دارند؟.

 

1-     نا آشنایی مردم به مسائل دادرسی.

2-     طرح دعاوی غیر صحیح.

3-     عدم استفاده از وکیل و مشاور حقوقی.

4-     وجود اشکالات و اشتباهات در خصوص روند ابلاغ اخطاریه ها و دادنامه ها.

5-     اشتباهات و بعضا تخلفات برخی از ضابطین دادگستری در امور محول شده به آنها.

6-     دانش اندک قضایی برخی و قضات و وکلا و اعضاهای شورای حل اختلاف.

7-     تعلل و تاخیر ادارات و نهادهای دولتی در پاسخ به برخی استعلامات .

8-     عدم استفاده از خدمات الکترونیک و ابزار پیشرفته و تکنولوژیک در بخشهای مرتبط با دادرسی و قضاوت.

9-     افزایش مراحل دادرسی.

 

راه حل رفع یا کاهش اطاله دادرسی چیست و خشکاندن ریشه و عوامل آن چگونه و به چه طریقی امکان پذیر است؟.

 

عوامل متعدد و متفاوتی در بروز اطاله دادرسی نقش دارند که باید با آسیب شناسی آیین دادرسی و فرایند رسیدگی به پرونده های قضایی و همچنین توجه به حواشی موجود در این مسئله عوامل و علتها را شناسایی و در جهت رفع آن چاره و تدبیر مناسب اندیشید.راه کار کاهش اطاله دادرسی به شرح زیر است:


برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۵:۲۸ بعد از ظهر |
شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۱

فرض کنید یک کار پیمانکاری را قبول کرده اید یا میخواهید یک ساختمان بسازید و یا مدیر پروژه هستید و یا میخواهید مدیریت پیمان یک سازه را به عهده بگیرید, حالا باید کارهای مختلف را به پیمانکاران جزء بسپارید کارهایی مانند آرماتور بندی و قالب بندی تا نصب تاسیسات,دراین صورت شما حتما نیاز دارید که قرارداد های مختلفی با هریک از پیمانکاران ببندید و باید در هر قرارداد نکات خاصی ررا متناسب با هر نوع کار مدنظر قرار دهید!! اینکار بسیار سخت خواهد بود اگر در ادامه 20 نمونه از قرارداد های آماده پیمانکاران جزء را دانلود نکنید, پس با ما همراه باشید تا به راحتی بتوانید این قرارداد ها را در اختیار داشته باشید

دانلود نمونه قراردادهای پیمانکاری


منبع: http://ea.abadgar.org/


برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۲:۱۲ بعد از ظهر |
جمعه ششم بهمن ۱۳۹۱


به منظور ایجاد وحدت رویه در تفكیك آپارتمانها در كلیه واحدهای ثبتی دستورالعمل تفكیك آپارتمانها در 30 بند جهت ابلاغ به واحدهای ثبتی تابعه آن استان به پیوست ارسال می گردد .

آنچه باید توجه داشت این است كه این ضوابط هنگامی كار سازوثمربخش خواهد بود كه‌اقایان مدیران كل استانها برنحوه اجرای آن نظارت مستمر ودقیق اعمال نمایند .

امید است با رعایت كامل نكات ذیل و اجرای كامل دستورالعمل صادره مشكلات و موانع موجود در امر تفكیك آپارتمانها مرتفع گردد:

1- پذیرش درخواست تفكیك از طریق دفاتر اسناد رسمی همراه با گواهی مصدق شده پایان كار بوسیله مالك یا قائم مقام وی تسلیم رئیس واحد ثبتی یا مسئول مربوطه می شود.افراد غیر صالح حق تسلیم درخواست را ندارند .

2- متصدی دفتر اوقات كه با مسئولیت رئیس واحد ثبتی از بین كارمندان شاغل و مجرب ومورد اعتماد تعیین می گردد مكلف است با رعایت دقیق نوبت ومراعات كامل حق تقدم پس از تعیین وقت بازدید وثبت آن در دفتر فیش مربوطه را صادر و به متقاضی تسلیم نماید .

3- ضوابط تفكیك آپارتمانها به ویژه رئوس آن و همچنین مدارك لازم برای امر تفكیك آپارتمان به نحوی كه برای مراجعین قابل درك باشد اجماعا از طریق تابلو اعلانات واحد ثبتی به‌آگاهی مراجعین برسد و رعایت نوبت براساس زمان مراجعه مردم جزء اصول مسلم قرار گیرد .

4- متصدی دفتر اوقات یك روز قبل از موعد تعیین شده پرونده ها را از بایگانی اخذ به ضمیمه درخواست های واصله نزد مسئول اداره ارسال می دارد تا با توجه به نوبت ومتناسب با حجم كار نسبت به تعیین نماینده ونقشه بردار اقدام وپرونده ها را ارجاع دهد و نام و نام خانوادگی و سمت متصدیان اقدام رادر دفتر اوقات منعكس نماید.

5- متصدی تعیین وقت هنگام بررسی تقاضا با توجه به تعداد واحدهای مسكونی و اداری و تجاری قید شده در پایان كار حتی المقدور تعداد پرونده متناسب برای یك روزكاری درنظر بگیرد كه انجام نقشه برداری آنها میسر باشد و با توجه به مشكل ایاب و ذهاب و امر ترافیك به ویژه در كلان شهرها موجب مراجعه مجدد مراجعین ، نمایندگان و نقشه برداران به محل نگردد .

6- نماینده و نقشه بردار پس از بازدید از محل وقوع ساختمان و تطبیق محدوده پلاك ثبتی و گواهی پایان كار صادره با وضع موجود محل چنانچه مانعی برای انجام تقاضا نباشد نسبت به نقشه برداری ساختمان در همان روز اقدام نماید . در صورتیكه به دلیل كثرت واحدهای آپارتمانی نیاز به زمان بیشتری باشد مراتب را ضمن تهیه گزارش با ذكر مقدار كاری كه انجام شده و مدت زمانی كه برای انجام بقیه كار لازم است به مسئول واحد ثبتی اعلام نماید مسئول اداره چنانچه گزارش را كافی دانست و تایید كند اجازه ادامه كار را برای یك یا روزهای بعد صادر خواهد نمود .

7- نماینده یا نقشه بردار ثبت حق ندارد به هیچ علتی موجب بایگانی شدن پرونده قبل از ختم عملیات تفكیكی گردد مگر اینكه گزارش كار را تهیه وتسلیم نموده مسئول اداره دستور كتبی دائر بر بایگانی نمودن پرونده را صادر نماید وبایگانی شدن پرونده به دلائل غیر موجه مسئولیت شدید خواهد بود .

8- همكاران نقشه بردار باید در موقع برداشت و تعیین طول ابعاد مفروزات ساختمان نهایت دقت را در اندازه گیری ها نموده به ویژه از لحاظ محاسبه مساحت از هرگونه بی دقتی و مسامحه دراین مورد كه موجب تضییع حق مالك یا مالكین آپارتمانها ویا خریداران بعدی خواهد شد ،‌پرهیز نمایند . مسئولین واحدهای ثبتی در این مورد مسئولیت مستقیم داشته ودرصورت مشاهده این گونه تخلفات باید بدون هیچگونه اغماض ضمن معرفی مختلف یا متخلفین مراتب را گزارش نماید درغیر این صورت شخصا مسئول خواهند بود .

 

دستورالعمل تفكیك آپارتمانها

 

نظر به اینكه درادارات ثبت برای تفكیك آپارتمانها رویه واحدی معمول نمی باشد و عدم روش یكسان سبب گردیده كه كاركنان و مجریان مختلفی را اعمال نمایند . ادامه این امر بعضا موجب ابهام درتشخیص حقوق اشخاص می گردد، بدین لحاظ این دستورالعمل تهیه و تدوین گردید تا تفكیك آپارتمانها هماهنگ وبا رویه واحد به عمل آید . لذا مقتضی است منبعد ادارات ثبت اسناد و املاك با رعایت مقررات بویژه قانون تملك آپارتمانها و آیین نامه اجرائی آن به شرح زیر اقدام نمایند.

1- در مقدمه صورت مجلس تفكیكی باید شماره پلاك اعم از فرعی و اصلی ، بخش ،‌ نوع ملك،‌آدرس كامل محل وقوع ملك،‌ شماره ثبت وصفحه دفتر املاك، شماره چاپی سند مالكیت ، نام و نام خانوادگی مندرج در سندمالكیت ضمن تطبیق با دفتر املاك و در صورت انتقال رسمی ،‌مشخصات آخرین خریدار وشماره سند انتقال قید شود.

در صورت عدم ثبت خلاصه معامله بدوا نسبت به ثبت آن اقدام شود .

2- تفكیك آپارتمانها براساس گواهی پایانكار آپارتمانها انجام می گردد. در صورتیكه گواهی مذكور با وضع محال منطبق باشد قید مدت اعتبار در گواهی و انقضای مدت آن مانع عملیات تفكیكی نخواهد بود .برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۹:۱۰ بعد از ظهر |
چهارشنبه ششم دی ۱۳۹۱

نحوه بارگذاری و توزیع بار آسانسور در سازه


مقدار بار بستگی به نوع آسانسور انتخابی دارد. برای بدست آوردن وزن آسانسور با توجه به ظرفیت آن بایستی به جدول شماره 1 پیوست 2 مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان ( آسانسور ها و پله برقی ) مراجعه نمایید. بر اساس بندی در همین آیین نامه بایستی کلیه نیروی های وارده به سازه بر اثر آسانسور برای لحاظ نمودن ضربه های دینامیکی 100% افزایش یابد.  البته این بار نسبت به بقیه بارهای وارد بر سازه زیاد نیست. میزان بار زنده برابر 400 و میزان بار مرده توسط مشخصات فنی شرکت سازنده مشخص میشود که میتوان بصورت عمومی برای ساختمانهای 5 طبقه 800 تا 1000 کیلو در نظر گرفت و این بارها به نبشی ها و از آنجا به چاله آسانسور انتقال پیدا میکنند و در نهایت بار آسانسور را باید تنها به صورت 4 بار متمرکز به ستون های دور باکس آسانسور (نبشی ها) در طبقه آخر (خرپشته) اعمال نمود.

نحوه انتقال بار آسانسور:

در عمل نیروی آسانسور بین تیر هایی که در اطراف داکت قرار داده می شوند و شاستی آسانسور هم به این تیر ها متصل می گردد منتقل می گردد اما از لحاظ فنی در اطاقک آسانسور تکیه گاه هایی که در اطراف حفره آسانسور قرار دارند و نیروی وزن اطاقک به این تکیه گاه ها وارد می شود نیروی کلی را تحمل می نمایند  آسانسورهای معمولی از چهار عدد نبشی برای دور باکس آسانسور استفاده میشود. این نبشی ها در تراز طبقات به تیرهای سقف مهار میگردند.

اتصال آسانسور به سازه:

سازه آسانسور تنها از یک وجه به سازه اصلی متصل است. برای طراحی اتصالات آسانسور جدولی داریم که به عنوان مثال بیان میکند که اگر ظرفیت آسانسور ما 6 یا 8 نفره است از چه نبشی، از چه ریل راهنمایی، از چه براکتی و ... استفاده کنیم.
در مورد نحوه اتصال، بصورت عمومی در ساختمانهای بتنی با قرار دادن plate توی تیر یا هر جایی که قابلیت اتصال دارد بوسیله شاخک هایی نبشی های آسانسور را به آنها جوش میکنند. نبشی فقط نقش ریل دارد و باربر نیست. سازه آسانسور به  مهاربند نیاز ندارد یک دیافراگم داریم با باری محوری که توسط کابل تحمل میشود و به تیر های دور باکس واقع در خرپشته منتقل میشود.

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۳۵ بعد از ظهر |
دوشنبه چهارم دی ۱۳۹۱

البته با ترفندي در safe هاي ورژن پايين هم ميتوان نوار مورب رسم نمود مراحل اين چنين است
1)ابتدا در محلي خارج از صفحه شطرنجي يک نوار strip مستطيلي رسم کنيد
2)سپس نوار مذکور را انتخاب کرده به منوي ويرايش ( edite-replicate) رفته دستور ريپليکيت را اجرا کنيد
3)شاخه radial را از آن انتخاب کرده و سپس در قسمت angel يک زاويه دلخواه وارد کنيد (مثلا 30 ) قسمت number را با عدد 1 بي تغيير باقي بگذاريد.
4)سپس در چهار ضلعي حاصله (متوازي الاضلاع ) راست کليک کنيد حال شما ميتوانيد در قسمت point مختصات گوشه هاي پي را در قسمت مورب وارد کنيد تا نوار strip برود و دقيقا آنجا فيت شود.
تمام
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۴۷ بعد از ظهر |
پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱

d28t9i4m برنامه محبوب AutoCad WS v1.0.3

نرم افزار معروف AutoCad اینبار برای اندروید! به تازگی کمپانی Autodesk این نرم افزار را ارائه کرده و تاکنون چندین هزار مورد دانلود داشته است.از ویژگی های این نرم افزار میتوان به مشاهده,ویرایش به وسیله ی ابزارهایی که برنامه در اختیار شما قرار میدهد و اشتراک گذاری فایل های DWG اشاره کرد.ضمنا ویدئوی معرفی این نرم افزار هم در ادامه مطلب قرار داده شده است.شما هم اکنون میتواند آخرین ورژن این نرم افزار را به صورت رایگان از سایت تخصصی مهندسی عمران دریافت کنید.

نکته: این نرم افزار برای گوشی هایی با CPU 1GHz و RAM 512MB قابل اجراست.

برای دانلود برنامه ادامه مطلب را ببینید…

1297363688 android برنامه محبوب AutoCad WS v1.0.3 برای آندروید ۲٫۱ و بالاتر، با پشتیبانی از App2SD

1295948671 arrow down برنامه محبوب AutoCad WS v1.0.3   دانلود فایل

حجم ۴٫۹۷ مگابایت

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۲:۴۳ بعد از ظهر |
سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱
این جزوات جهت آمادگی در آزمون محاسبات نظام مهندسی می باشد و شامل درس های محاسبات فولادی - بتنی - مکانیک خاک - تحلیل سازه ها - بارگذاری می باشد .

لینک مستقیم از سرور سایت با قدرت و سرعت مناسب :
درس بارگذاری

درس سازه های فولادی

درس سازه های بتن آرمه

لینک کمکی درس بتن :


http://www.mlfat4arab.com/gaw765cxn5j4/ ... r_.rar.htm
http://www.zshare.net/download/82589949648669f3
http://www.load.to/JV6BPhowyN/beton_www ... ng.ir_.rar
http://rapidshare.com/files/430141993/b ... ng.ir_.rar
http://www.badongo.com/file/24553056
http://www.megaupload.com/?d=GO9GJYJN
http://depositfiles.com/files/2ce2bfj80
http://www.easy-share.com/1912930751/be ... ng.ir_.rar
http://www.sendspace.com/file/hvt67k
http://netload.in/datei8AEhrLQX4T/beton ... r_.rar.htm


برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۸:۰ قبل از ظهر |
جمعه نوزدهم اسفند ۱۳۹۰

الزامات سقف بتنی پیش تنیده> پس کشیده 
 
-1 نظر به اینکه سیستم سقف بتنی

پیش تنیده پس کشیده عمدتاً بصورت دال> تخت کاربرد دارد، لذا بر اساس توصیه بند 5-8-3-2  آئین نامه 2800 ایران، در زمان استفاده از> سیستم دالهای تخت و ستون، ارتفاع >ساختمان به 10 متر یا حداکثر 3 طبقه محدود >می شود. در غیر اینصورت استفاده از >دیوار های برشی بتن آرمه الزامی خواهد بود.
-2 استفاده از این سیستم با توجه

به بند 1 فوق در کلیه پهنه های >لرزه خیزی ایران بلامانع است.
-3 ضوابط طراحی و اجرای سیستم سقف> بتنی پیش تنیده پس کشیده باید براساس آئین نامه
ACI 318 آئین نامه طرح و محاسبة قطعات> بتن پیش تنیده موضوع نشریه شماره 250 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که بخش الحاقی> آیین نامه بتن ایران )آبا( می باشد، انجام> شود.
. -4 رعایت حداقل ردة بتن مصرفی معادل
30
C
در این سیستم الزامی است
-5 مقاومت گسیختگی تضمین شده، انواع فولاد های پیش تنیدگی به شرح زیر باید بین 1200 تا 2200 نیوتن بر میلیمتر مربع باشد:
- سیم بدون پوشش تنش زدایی شده
- رشته هفت سیم بدون پوشش تنش

زدایی شده یا رشته هایی از آن
- میله فولادی پر مقاومت بدون پوشش
-6 محافظت فولاد های پیش تنیدگی در برابر زنگ زدگی بسیار حائز اهمیت بوده و باید کابل ها توسط دوغاب سیمان که بعد از کشیدن کابل ها به داخل غلاف ها تزریق می شود و یا مواد قیری یا گریس که روی آن می مالند از زنگ زدگی محافظت شوند.
-7 برای رسیدن به یک طرح بهینه

از لحاظ مقدار مصالح، وزن و هزینه،> باید طراحی و اجرای دال به گونه> ای انجام شود که پیشتنیدگی کامل حاصل گردد و بتوان از کل مقطع در فشار بهره جست.
-8 کنترل نیروی کشش کابلها باید توسط> جکهای کالیبره شده دقیق انجام شود.
-9 اجرای این سیستم باید توسط تیم> متخصص آموزش دیده انجام شود و در> زمان اجرا نیازمند کنترل کیفبت دقیق میباشد.
-10 تخریب این سیستم سقف به دلیل

وجود میلگردهای پیش تنیده بسیار پر خطر> بوده و باید با روش های خا ص توسط> تیم فنی آموزش دیده، صورت گیرد.
-11 توجه به مسئله افت در اعضای

پیش تنیده پس کشیده بسیار حائز اهمیت> بوده و محاسبه و پیش بینی مقدار افت ناشی از موارد زیر باید دقیقاً مورد توجه قرار گیرد:
- افت نیروی پس کشیدگی به جهت

اصطکاک بین کابل و غلاف
- افت به دلیل لغزش مهار انتهایی> و فرو رفتن گوه گیرداری در ابتدا> و انتهای کابل
- افت به جهت شل شدگی فولاد>کهولت کرنش(Relaxation)
- جمع شدگی بتن یا خزش(Creep)
- انقباض یا آب رفتگی بتن که

به علت خروج آب از بتن به >مرور زمان می باشد(Shrinkage)
- افت ناشی از تغییر شکل نسبی

الاستیک بتن
-12 استفاده از سیستم سقف دال های> تخت پیش تنیده پس کشیده، در دهانه های بلندتر از 7 متر توجیه اقتصادی دارد.
-13 در استفاده از دالهای تخت پیش> تنیده پس کشیده به لحاظ بزرگ بودن دهانه ها و وجود نیرو های ثقلی قابل ملاحظه، در نظر گرفتن تمهیدات لازم به> منظور کنترل برش سوراخ کننده (Punch) بسیار
حائز
اهمیت
میباشد.
-14 رعایت الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان،> جهت صرفه جویی در مصرف انرژی الزامی است.
-15 رعایت مبحث سوم مقررات ملی ساختمان> در خصوص حفاظت ساختمان ها در برابر حریق و همچنین الزامات نشریه شماره 444 مرکز تحقیقات> ساختمان و مسکن مربوط به مقاومت >جداره ها در مقابل حریق با در >نظر گرفتن تعداد طبقات، ابعاد ساختمان، کاربری و >وظیفه عملکردی عنصر ساختمانی ضروری است.(برگرفته از سایت مقاوم سازی ایران)
-16 صدابندی هوابرد و کوبه ای سقف> بین طبقات می بایست مطابق مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان تامین شود.

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۶:۳۹ بعد از ظهر |
چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰

جزوه آموزشی روش های مختلف ترمیم و مقاوم سازی سازه ها

این جزوه آموزشی که بر پایه تجربه کارگاهی ام در پروژه مقاوم سازی ترمینال شهر ساری بعنوان کارآموز و بهره گیری از اطلاعات ارزشمند استاد گرانقدر درس ترمیم سازه های اینجانب ، جناب مهندس خدابنده عضو هیئت علمی عمران دانشگاه گیلان میباشد ، کوششیست برای آشنا نمودن دانشجویان و بخصوص فارغ التحصیلان محترم برای انجام اقدامات مقدماتی و مقاوم سازی سازه ها . فایلPDF-30 صفحه ای مربوطه به حجم 1.06 کیلوبایت را می توانید دانلود نمایید:

لینک دانلود جزوه آموزشی مراحل مقاوم سازی سازه ها همراه با نمونه پروژه های مشابه

آنچه در این جزوه به آن اشاره شده است:

- نحوه نمونه برداری از اجزای مختلف سازه ای

- مراحل تقویت تیر ،ستون و پی سازه

- روش های نصب و نگهداری کامپوزیت های FRP

- تصاویری از مراحل مقاوم سازی ترمینال دولت ساری

و در انتها 2 نمونه پروژه از مراحل ترمیم سازه بتنی مصلی و پل غازیان درشهرانزلی که گردآوری آن بعنوان پروژه درس ترمیم سازه ها در بهار 86 بر عهده دانشجویان این درس بوده برای تکمیل نکات آموزشی آورده شده است

برای آشنایی و یادگیری روش ها ونمونه پروژه های مشابه مقاوم سازی در خارج از کشور فایل زیر را بد نیست مطالعه نمایید:

لینک دانلودچند مقاله PDF لاتین از روند مقاوم سازی چند پل و سازه بنایی در دانشگاه میسوری امریکا

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۳:۵۲ بعد از ظهر |
دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰

.

کامپوزیت ها موادی هستند که از دو قسمت تشکیل یافته اند:

۱)اجزای میکروسکوپی

۲)غیر قابل حل در یکد یگر

از دیر باز مهندسین عمران با انواع گوناگون کامپوزیت ها کار کرده اند از چوب می توان به عنوان یک کامپوزیت طبیعی نام برد و در یک نگاه کلی تر بتن به صورت ماده کامپوزیت با اجزای قابل تمایز از دیگر مواد مرکب در ساخت سازه بوده است.

قسمت اول از ماده کامپوزیت FRP که قسمت بار بر آن نیز محسوب می شود الیاف است. قسمت دوم که بیشتر نقش نگهداری الیاف را در کنار یکدیگر بر عهده دارد چسب یا رزین نامیده می شود.

در این فایل ارائه به صورت پاورپوینت با روش های بهسازی و تقویت سازه ها به کمک بتن های کامپوزیت FRP آشنا می شوید

این فایل توسط آقای سید حسین امامی تهیه شده است ولی توسط مهندس سلطانی از اساتید برجسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در اختیار ما قرار داده شده است.

.

دانلود فایل پاورپوینت

 

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۱۶ قبل از ظهر |
سه شنبه دهم آبان ۱۳۹۰موضوع مطلب :
 

سلام

برای دانلود نمونه قرار داد مابین پیمانکاران و کارفرمایان با ما تماس بگیرید

email :kalan_sazeh_co@yahoo.com 


[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۲:۴۳ بعد از ظهر |
سه شنبه دهم آبان ۱۳۹۰
نشریه جدیدراهنمای طراحی سقف تیرچه بلوک که هم تیرچه پیش ساخته و هم تیرچه با جان باز را بسیار جامع تر از قبل(کد 94) تشریح می کند


ypyltd83ej8lz2xpev5j.jpg


http://www.4shared.com/document/MgkZn0s5/Code543.htm

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۲:۴۱ بعد از ظهر |
شنبه هفتم آبان ۱۳۹۰
نمونه فرم قرارداد

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۰:۲۶ بعد از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰


زیربنا : ۱۲۱ مترمربع
جهت طراحی
اسکلت فلزی از آیین نامه UBC97-ASD استفاده شده است و نقشه های سازه به کمک نرم افزار سازه نگار طراحی شده است.

برای دانلود ادماه مطلب را ببینید…

دانلود نقشه های معماری و سازه با حجم ۸۷۰ کیلوبایت
دانلود فایل های محاسباتی با حجم ۱۵۰ کیلوبایت

دانلود فایل اکسل کنترل دریفت با حجم ۳۰ کیلوبایت

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۱:۱۷ بعد از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
شرایط عمومی پیمان  

برای دوستان عزیز شرایط عمومی پیمان(نشریه 4311)  را آماده دانلود کرده ایم که بسیار مهم برای پیمانکاران و مشاوران میباشد و همچنین یکی از منابع کنکور کارشناسی ارشد عمران دانشگاه آزاد رشته مدیریت ساخت است که 1 تا 3 سوال از این نشریه مطح میشود در ادامه میتوانید به دانلود ۀن بپردازید

دانلود شرایط عمومی پیمان(نشریه

قابل توجه مهندسین عزیز :

این هم فایل شرایط عمومی پیمان با امکان جستجو و لینک بین ماده ها و بندها که بسیار مفید بوده و کاربری راحتی دارد .

این فایل را می توانید از لینک زیر دریافت کنید :

لینک دریافت فایل شرایط عمومی پیمان

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۰:۴۷ بعد از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
دانلود کتاب ديوار هاي ميخ گذاري شده در خاك ( جلد اول )
 

 اینبار هم یک کتناب که جناب مهندس
علی جلالی مارنانی قول آن را به ما داده بودند را برای شما عزیزان قرار میدهم این
کتاب در 150 صفحه است با مشخصات زیر که در ادامه لینک دانلود آن آمده است

ديوار هاي ميخ گذاري شده در خاك جلد اول

تأليف: دكتر كارلوس لزرت؛ ويكتور الياس؛ دكتر آر ديويد اسپينوزا؛ دكتر پاول جي
ساباتيني

(( اداره ي امور بزرگراه هاي فدرال ))

ترجمه: مهندس علي جلالي مارناني - کارشناس ارشد ژئوتکنیک -مهندس سيد محسن امام زاده
واقفي - کارشناس ارشد ژئوتکنیک

تعداد صفحات: 156
دانلود در ادامه صفحه ....برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید...
[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۰:۴۲ بعد از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰

جدول اشتال که نیاز به توضیح ندارد و اما معرفی این برنامه , این برنامه شامل جداوا شتال شامل ﺗﻴﺮآﻫﻦ ﺑﺎرﻳﻚ ,ﺗﻴﺮآﻫﻦ ﻧﻴﻢ ﭘﻬﻦ,ﻧﺎوداﻧﻲ,ﻧﺒﺸﻲ دوطﺮف ﻣﺴﺎوی,ﻗﻮطﻲ,ﺳﭙﺮی,ﻣﻴﻞ ﮔﺮد است که تهیه کننده آن در مقدمه چنین آورده است "ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺗﻌﺪادی از ﺟﺪاول ﭘﺮوﻓﻴﻞ ﻫﺎی ﭘﺮ ﻛﺎرﺑﺮد در ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﺳﺖﻛﻪ ﺑﺮﮔﺮﻓﺘﻪ از ﺟﺪاول اﺷﺘﺎل ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ و اﻟﺒﺘﻪ ﺑﺮای اﻳﻨﻜﻪ در ﺻﻔﺤﻪ ﻣﻮﺑﺎﻳﻞ ﻗﺎﺑﻞ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺑﺎﺷﺪﺗﻌﺪادی از ﺳﺘﻮﻧﻬﺎی ﺟﺪاول ﺣﺬف ﺷﺪه و ﺑﻌﻀﻲ آﻳﺘﻢ ﻫﺎ ﻣﺎﻧﻨﺪ : ) اﺑﻌﺎد - ﺳﻂﺢ ﻣﻘﻂﻊ - وزن واﺣﺪ طﻮل وﺷﻜﻞ ﻣﻘﻂﻊ ( ﮔﻨﺠﺎﻧﺪه ﺷﺪه اﺳﺖ اﻣﻴﺪاﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻮرداﺳﺘﻔﺎده دوﺳﺘﺎن و ﻫﻤﻜﺎران ﻋﺰﻳﺰﻗﺮار ﺑﮕﻴﺮد" این برنامه جاوا است و بر روی اکثر گوشیهای همراه قابل نصب است

 دانلود برنامه جدول اشتال برای تلفن همراه

منبع: وبلاگ تخصصی عمران


[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۰:۴۰ بعد از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
دانلود فیلم مهندسی عمران
 

برای شما یک فیلم آموزشی در نظر گرفته ایم که در واقع در این فیلم 8 دقیقه ای یک استاد درباره تغییر مکان تیر صحبت میکند و توضیحاتی را میدهد این فیلم به زبان انگلیسی است و دیدن آن و دانلود آن خالی از لطف نیست پس در ادامه به دانلود آن بپردازید

دانلود فیلم: تغییر مکان تیرها ( 21 مگابایت)

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۲۰:۳۹ بعد از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
کتاب جداول مهم مهندسی عمران
 

کتاب حاضر یکی از بهترین کتابهای دم دستی برای هر مهندس عمرانی است که شامل جداول مهم برای مهندسین عمران است که شامل چند فصل مثل جداول مقاطع مختلف ,جداول تحلیل سازه ها ,جداول مهندسی پی و خاک ,تاسیسات و ... در 257 صفحه میباشد که اکنون در اختیار شما برای دانلود قرار میگیرد امیدوارم مفید واقع شود.در ادامه دانلود بفرمایید


منبع: iranomran.com

دانلود کتاب جداول مهم مهندسی عمران

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۴ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰

مجموعه 12 برنامه  کاربردی تحت اکسل برای دفترچه محاسبات

دانلود با حجم 450 کیلو بایت

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۳ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰

یکی از دوستان خوب ما بنام  جناب آقای مهندس مصیب صفری هویدا زحمت ارسال این فایلها را کشیده اند تا دوستان دیگر نیز از اینها استفاده کنند که جا دارد از ایشان و همه دوستانی که با ارسال مطالب مفیدشان این امکان استفاده آن را  برای دیگران نیز فراهم میکنند تشکر کنیم و به داشتن چنین کاربران فهیمی  افتخار میکنیم

اما این فایلها شامل برنامه هایی برای طراحی کامل نبشی نشیمن , سقف مرکب , اتصالات و طراحی تیرستون است ایشان خواسته اند اگر اشکالی در برنامه ها میبینید عنوان کنید تا رفع شود بنابراین اشکلات احتمالی را در قسمت نظرات بنویسید یا در این تاپیک از انجمن مطح کنید. در ادامه مطلب لینک دانلود آمده است

برنامه های طراحی عمران

دانلود برنامه های طراحی تحت اکسل

توجه شود که بعد از دریافت ابتدا از حالت زیپ خارج کرده و سپس با اکسل 2007 باز شود

تاپیک این موضوع در انجمن مهندسی عمران ( کلیک کنید )

http://www.forum.icivil.ir/thread-93.html

 

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۳ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰

اینبار به معرفی یک برنامه رایگان وجالب میپردازم که همانطور که در شکل میبینید میتواند مشخصات مقاطع موجود در برنامه رابا یک کلیک تمام و کمال به شما ارائه کند دانلود این برنامه جالب در ادامه  میسر است

جدول اشتال

دانلود مستقیم برنامه جدول اشتال


[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۲ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
مشخصات تیر آهن
  این نرم افزار کاملا به زبان فارسی بوده و امکانات زیر را دارا می باشد : این نرم افزار یک برنامه کم حجم بوده و قابلیتهای بسیار زیادی را دارا می باشد با این نرم افزار تمامی مشخصات پروفیلهای فولادی ساختمانی موجود در اشتال را در اختیار خواهید داشت همچنین این نرم افزار قابلیت پروفیلهای زوج را نیز دارا می باشد و می توانید با انتخاب پروفیل های دوبل تمامی مشخصات آنها را از جمله ممان اینرسی ، اساس مقطع ، سطح مقطع و ... را بدست آورید و دیگر نیازی به محاسبه دستی ندارید همچنین این نرم افزار قابلیت استفاده از ورقهای فوقانی و تحتانی و ورقهای قائم را نیز دارا می باشد و فقط با دادن ضخامت و طول آنها برنامه به طور اتوماتیک فاصله آنها از هم را با توجه به نوع پروفیل بدست می آورد و شما می توانید در صورت نیاز آن را ویرایش کنید.
منبع: omran2000.blogfa.com

دانلود نرم افزار محاسبه مشخصات تیر آهن ها به زبان فارسی

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۲ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
ترکیبات بارگذاری
 

این برنامه ترکیبات بارگذاری سازه فولادی و بتنی که تو Etabs لازم دارید رو میده با توجه به مشخصاتی که ازتون میخواد


منبع: خانه عمران

برنامه کمکی ترکیبات بارگذاری تحت اکسل

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۱:۱ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰

یک امتیاز بدهید دسته: کاربردی, بازدید:1006   داغ کن - کلوب دات کام  
بارگذاری
 

خود من با کار کردن با این برنامه لذت بردم فکر کنید میخواهید محاسبات بارگذاری یک سازه را آن هم انواع بارگذاری ها را محاسبه کنید بار برف بار بار انواع سقف ها و بار مرده و زنده بار زلزله و .... برای ساختمانهای 1 تا 8 طبقه بتی یا فولادی میدانید چقدر طول میکشد؟ نویسنده این برنامه که جناب مهندس احمد زارع نوقابی است اعتقاد دارد که در 60 ثانیه میتوانید با این نرم افزار تحت اکسل این محاسبات را انجام بدهید و پرینت آن را داشته باشید ( این است قدرت اکسل و یک آدم حرفه ای!!) در ادامه این برنامه را ضمن تشکر از نویسنده محترم آن میتوانید دانلود بفرمایید

دانلود نرم افزارانواع بارگذاری انواع سازه ها

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۰:۵۷ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰
منبع : مهندسی عمران در جنوب

برنامه متره و برآورد ابنیه و راه (اکستیم 65)

برنامه متره و برآورد

نقل قول :

•  بر پايه برنامه Microsoft Excel 2003
•  بر اساس فهرست بهاي 1385 سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور
•  محاسبه اتوماتيک برگه هاي مالي فصل ها
•  محاسبه اتوماتيک حمل مصالح (فصل 28 ابنيه و 20 راهسازي)
•  محاسبه اتوماتيک ريز مالي فصل ها و برگه مالي کل
•  برگه آناليز رديف ها
•  محاسبه رديف ها طبق بخشنامه جديد مناقصه ها ، سازمان مديريت
•  محاسبه اتوماتيک رديف هاي حمل عمليات خاکي ...

به حجم  2.26 مگابایت

در فرمت فشرده (rar)

لينك دانلود :

http://sadeghnegar.googlepages.com/sadeghrasabakhsh.rar

نمونه لینک دیگر

دانلود برنامه رایگان متره برآورد ابنیه و راه و تاسیسات مکانیکی و برقی

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۰:۳۳ قبل از ظهر |
جمعه ششم آبان ۱۳۹۰

دانلود پروژه متره 58 شیت ریز متره 20 شیت برگ مالی 19 شیت نقشه

 
 
دانلود پروژه متره
 

8 شیت ریز متره 20 شیت برگ مالی 19 شیت نقشه. فایل های مالی و ریزمتره توسط excle نوشنه شده اند و به صورت مرتبط با یکدیگر بوده و با تغییر ابعاد یا قیمت ها آیتم های مرتبط بوده همه تغییر می کنند.

*توجه) به هیچ وجه نام فایلها را تغییر(Rename) ندهید.

دانلود پروژه متره

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۰:۳۲ قبل از ظهر |
جمعه بیست و نهم مهر ۱۳۹۰
البته قانون قدیمی است ولی بعضی ها هنوز نمیدونن

قانون اصلاح موادي از قانون مدني مصوب 6/11/1387 (مواد 946 تا 948)
تاریخ : چهارشنبه، 21 اسفند، 1387
موضوع : قوانين حقوقي


 قانون اصلاح موادي از قانون مدني كه در جلسه علني روز يكشنبه مورخ ششم بهمن ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و هفت مجلس شوراي اسلامي تصويب و بدون ارائه نظر از سوي شوراي نگهبان در مهلت مقرر در اصل (94) قانون اساسي، طي نامه شماره 70726/7 مورخ 11/12/1387 مجلس شوراي اسلامي جهت اجرا به دولت ابلاغ ‌گردید.


۱۳۸۷/۱۲/۱۱ قانون اصلاح موادي از قانون مدني شماره70726/7
 
 
 
 

جناب آقاي دكتر محمود احمدي‌نژاد
رياست محترم جمهوري اسلامي ايران
            در اجراء اصل يكصد و بيست و سوم(123) قانون اساسي جمهوري ‌اسلامي ‌ايران قانون اصلاح موادي از قانون مدني كه با عنوان طرح يك‌فوريتي به مجلس‌شوراي اسلامي تقديم و درجلسه علني روز يكشنبه مورخ 6/11/1387 مجلس با اصلاحاتي به تصويب رسيده است به لحاظ انقضاء مهلت‌هاي مقرر، موضوع اصول نود وچهارم (94) و نود و پنجم (95) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و عدم وصول پاسخ شوراي محترم نگهبان به پيوست ابلاغ مي‌گردد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني

شماره233259                                                         19/12/1387
وزارت دادگستري
            قانون اصلاح موادي از قانون مدني كه در جلسه علني روز يكشنبه مورخ ششم بهمن ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و هفت مجلس شوراي اسلامي تصويب و بدون ارائه نظر از سوي شوراي نگهبان در مهلت مقرر در اصل (94) قانون اساسي، طي نامه شماره 70726/7 مورخ 11/12/1387 مجلس شوراي اسلامي واصل گرديده است، به پيوست جهت اجرا ابلاغ مي‌گردد.

رئيس جمهور ـ محمود احمدي‌نژاد

قانون اصلاح موادي از قانون مدني

            ماده واحده ـ مواد(946) و (948) قانون مدني مصوب 18/2/1307 به شرح زير اصلاح و ماده (947) آن حذف مي‌گردد:
            ماده946ـ زوج از تمام اموال زوجه ارث مي‌برد و زوجه در صورت فرزنددار بودن زوج يك هشتم از عين اموال منقول و يك هشتم از قيمت اموال غيرمنقول اعم از عرصه و اعيان ارث مي‌برد در صورتي‌كه زوج هيچ فرزندي نداشته باشد سهم زوجه يك چهارم از كليه اموال به ترتيب فوق مي‌باشد.
            ماده948ـ هرگاه ورثه از اداء قيمت امتناع كنند زن مي‌تواند حق خود را از عين‌اموال استيفاء كند.
            قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علني روز يكشنبه مورخ‌ ششم بهمن‌ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و هفت مجلس شوراي اسلامي تصويب و در مهلتهاي مقرر موضوع اصول نود و چهارم (94) و نود و پنجم (95) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران نظر شوراي محترم نگهبان واصل نگرديد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۶:۱۶ بعد از ظهر |
چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰
منبع : ايران سازه

Autocad Structural detailing-steel - user's manual

به حجم 2.8 مگابايت

در فرمت پي دي اف

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۴:۵۲ بعد از ظهر |
چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰
منبع : عمران نو

برنامه آنالیز خرپای دو بعدی به روش تحلیل ماتریسی

http://hfarahani48.blogfa.com

با این برنامه می توان آنالیز انواع خرپا با تعداد عضو دلخواه و تحت اثر بارهای گره ای مختلف را انجام داد . نتایج خروجی شامل جابجایی ها، نیروی های  داخلی اعضا و عکس العمل های تکیه گاهی می باشد. برای کنترل نتایج، دو مثال با برنامه حل شده و نتایج با خروجی های برنامه ANSYS مقایسه شده است.

برنامه خرپای دوبعدی


لینک کمکی

به حجم 4.21 مگابایت

دانلود از 4shared :

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۴:۵۲ بعد از ظهر |
چهارشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۰
منبع : كتابخانه مجازي ايران

دایره المعارف خرپا - Encyclopedia Of Trusses

 زبان: فارسی     نوع فایل: PDF    تعداد صفحات: 52   حجم کتاب: 5.31 مگابایت

به حجم  5.31 مگابایت

در فرمت پی دی اف

[+] نوشته شده توسط مجتبی ربیعی در ۱۴:۵۱ بعد از ظهر |
Template Design by : Civiltect.com
Copyright © 2011 By Civiltect ALL right reserved RSS